Essence Colour And Change - Sweet Surprise / Essence Renk Değiştiren Oje

15:00

Merhabaaa :)
Geçen hafta OjeBalonOje'nin bloğuna konuk yazar oldum. Benim ilk konuk yazarlığımdı biraz heyecanlandım diyebilirim. OjeBalonOje'nin yazısına gitmek için tıkkk :)
OjeBalonOje için ilgi çekeceğini düşündüğüm bir şey yazdım;

Essence Colour and Change 
Üzerine top coat uygulandığında renk değiştiren oje diyebiliriz aslında. Kulağa ilginç geliyor değil mi ? :) 
Bu tarzda bir ojeyi ilk olarak China Glaze Tranzitions adlı serisinde görüp çok merak etmiştim alma imkanım da olmadığı için üzülmüştüm açıkçası. Ama Gratis'te Essence'in Colour and Change serisini görene kadar :) 
Bu seri 4 farklı renk ve fırçası ince uçlu bir top coattan oluşuyor. 
Bendeki renk lila-pembe değişimi olan 03 numaralı Sweet Surprise.
Essence bu ojenin uygulaması için şöyle demiş; Colour&Change ojeni sürmeden önce bir baz cila kullan. Colour&Change Designer ile kendi tasarımını yarat ve farklı renge dönüşmesini izle!Ben baz olarak Essence 24/7 nail base coat kullandım. Sweet Surprise ise tek kat uyguladım. Tek katta opak olabilen bir renk. Metalik bir yapıya sahip ve kıvamı çok yoğun bu yüzden sürmeyi biraz zorlaştırıyor.  Fotoğrafta çıkmamış olsa da fırça izi bırakıyor. Kuruması ise inanılmaz hızlı. Ben serinin Designer top coatı yerine kendi top coatımla uygulama yaptım.  Designer top coatı gereksiz gördüğüm için almamıştım. Ama bendeki top coatla uygulama yaptığımda oje renginin fırçaya geçtiğini gördüm ve serideki top coatın gereksiz olmadığını anladım :) 


Fiyatı ise 6.95 TL. Bence China Glaze ojeye alternatif olabilecek bir fiyatta :) 
Benim beğendiğim bir seri oldu, diğer renklerini de almayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyosunuz, kimler alıyor? :) 
OcecikleriminYeri instagram: @ocecikleriminyeriYou Might Also Like

8 yorum

 1. hangi marka topcoat kullandın peki normal bir topcoatmuydu??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Golden Rose top coat ile denedim sonra Essence'in quick dry top coatini denedim ikisinde de fırça boyama sorunu yaşadım

   Sil
 2. çizgi ve puantiyeler kendiliğindenmi oluyor:O

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok hayır :) Ojeyi sürüyorsunuz ardından şeffaf cila ile istediğiniz deseni uyguluyorsunuz, şeffaf cila ile uygulama yaptığınız yerler renk değiştiriyor :)

   Sil