Alix Avien 24K Golden Nails - Alix Avien İle Altın Tırnaklar!

15:30
Türk markalarının oje alanındaki yenilikleri şüphesiz hepimizi şaşırtıyor değil mi? :) 
Son zamanlarda bir yenilik de Alix Avien'den geldi: Gerçek altın parçacıklarından oluşan oje!
Daha önce OPI, Zoya gibi markalarda görüp çok beğenmiştim. Tabii bu markalara ulaşmamız o kadar kolay olmadığı için üzülmüştüm. Şimdi ise Alix Avien'in yeni çıkardığı Golden Nails seti ile altın tırnaklara ulaşmak o kadar zor değil :)
Bu seti yaklaşık 2 hafta önce görür görmez kapmış ve sevincimi ilk olarak istagramda paylaşmış ve yakında bloğumda olacağının müjdesini vermiştim :) (Instagram hesabım için tıkk)

24 Ayar gerçek altın parçacıklarından oluşan oje, şık bir kutu içinde 2'li set halinde satılıyor. Ojenin birisi siyah diğeri ise şeffaf cila içinde altın parçacıkları bulunduruyor. Boyutları ise Alix Avien'in ShinePlus serisindeki ojeleriyle aynı, minicikler yani :)


Kutunun arkasında uygulama şekli anlatılıyor. Alt kısmında ise ojelerin yapımında kullanılan maddeler yazılmış.
Benim anladığım kadarıyla içerisinde 3 zehirli madde (toluen, formaldehit, dibutyl phatalate) barındırmıyor. Yani bu ojeler için "Big 3 Free" diyebiliriz :) Siyah oje tek katta opak olmuyor.
Altın parçacıkları ise fırçaya çok yoğun gelmiyor. Eğer tek kat uygulamak isterseniz parçacıkları yakalamak için biraz uğraşıyorsunuz :) 
Ben siyah ojeyi 2 ince kat olarak uyguladım, bu şekilde tam opak halini aldı. Altın ojeyi ise yine 2 kat uyguladım. Altın ojeyi sürdükten sonra, tırnağınızda simli ojeler gibi pütürlü bir yapı oluşturmuyor. O yüzden altın parçacıkları istediğiniz yoğunluğa gelene kadar sürülebilir bence. 
Ayrıca kuruması çok hızlı. 1 kat base coat, 2 kat siyah oje, 2 kat altın oje ve 1 kat da top coat olduğunu düşünürsek, tırnağımda toplam 6 kat bulunuyor. Ama kurutmakta hiç zorluk çekmedim diyebilirim. Belki bunda kullandığım top coatında etkisi olabilir bilemiyorum. 
Simli oje yapısında olmadığı için çıkarırken de hiç zorluk yaşamadım. 

Siyah yerine daha farklı renklerle de kullanılabilir diye düşünüyorum. Şimdiden aklıma alternatif renkler gelmeye başladı bile :) 
Her ne kadar sürmeye ve silmeye kıyamasam da benim çok sevdiğim bir seri oldu :) 
Bu tarz ilginç ojeler düz renklerden sıkılan ama nail art da yapamayanlar için çok güzel alternatif bence. Umarım Türk markaları bu şekilde alternatifler sunmaya devam ederler. 
Siz nasıl buldunuz altın ojeyi? :)
OcecikleriminYeri instagram: @ocecikleriminyeriblogYou Might Also Like

10 yorum

 1. Görünüm muhteşem !!
  Dün bende bu ojeyi evirip çevirip bıraktım.İçinde altın pul bulunduran pek çok ojem olunca karar veremedim alıp almamaya. Güzel günlerde kullan canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence almalısın, altın pul olan ojelerden çok farklı bulduğunu yerde kap! :)

   Sil
 2. Güle güle kullan bende alıcam en kısa zamanda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, bence de gördüğün yerde al :)

   Sil
 3. çok hoş,bu arada tırnaklarında gayet güzeller. fiyatı ne kadardı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım, fiyatı 13.50 idi yanlış hatırlamıyorsam, bana hediyeydi.

   Sil
 4. Çok merak etmeye başladım bu seti... Çok yakışmış tırnaklarına canım:) Güzel günlerde kullan:)
  Eğer ilginiz çekerse ben de bloguma bekliyorum http://bahcembenim.blogspot.com/
  iyi bayramlar...^_^

  YanıtlaSil
 5. canım bir çok blogda gördüm bu ojeyi ama inan en çok sana yakışmış gerçekten küt tırnakta bir başka duruyormuş güzel günlerde kullan. insan sürmeye silmeye bakmaya kıyamaz:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canıım teşekkür ederim hihi şımardım valla :))

   Sil