Ombre Tırnaklar

16:30

Bir zamanlar oje etkinliğimiz vardı bilmem hatırlayanınız var mı :) 
Bir süre ara versek de beni uzun zamandır takip edenler hatırlayacaktır. Oje etkinliğimizin 5. haftasında konsepti mor olarak belirlemiştim. Bu hafta için de sünger tekniğiyle ombre tırnaklar hazırlamıştım. ( Görmek için tıkk
Aylar sonra mor konseptini açıkladığım yazının altına Şeymacığımdan bir öneri yorumu geldi. Sünger tekniğini bir türlü yapamadığından yakındı. Ve kendisi gibi bir türlü yapamayanlar için böyle teknikleri belirli bir düzende paylaşmamın hoş olabileceğini söyledi. Bu fikir de benim çok hoşuma gitti açıkçası :) Neden olmasın  dedim ve sizler için ombre tırnakları ayrıntılı bir şekilde anlatmaya geldim! :) 
Öncelikle kullanacağımız malzemeleri görelim: Ben fotoğrafta gördüğünüz gibi base coat olarak Kalyon'u kullandım. Tırnak koruyucu görevini görüyor benim için, ayrıca sararmaları da önlediğini düşünüyorum. 
Koruyucu sürdükten sonra Avon - Lemon Sugar adlı ojeyi baz rengi olarak kullandım. Bu ojeyi mutlaka 2 kat sürmeniz gerekiyor çünkü tek katta fırça izleri çok belli oluyor. Çok dikkatli sürülmezse 3. katı bile gerektiren bir oje kendisi. Ben üzerine sünger ile uygulama yapacağım için kuruma süresini de düşünerek 2 katla yetindim. 
Fotoğrafta gördüğünüz süngerin üzerine, renk geçişi sağlayacak şekilde sırasıyla Avon - Lemon Sugar + Rimmel London - Tangy Tangerine + Flormar 421 sürdüm. İlk ojeyi 2 sıra halinde sürdüm. 2. ojeyi 1. ojenin ikinci katının üzerinden geçerek 3 sıra halinde sürdüm. Son ojemi ise 2. ojenin ikinci katının üzerinden geçerek sürdüm. Şimdi biraz karışık geldi ama aşağıdaki gifde daha iyi anlayacaksınız durumu :) Bu şekilde yaparak renk geçişlerini sağlamam daha kolay oldu. Süngerimi bu şekilde hazırladıktan sonra tırnaklarımın kenarlarını kremledim. Water marble, water spotted ve sünger gibi tekniklerde tırnak kenarları çok battığı için temizlemesi zor oluyor. O yüzden işlemi yapmadan önce kremlemek tırnağın temizlenmesinde kolaylık sağlıyor. 
Kremledikten sonra elimi hafif tutarak süngeri dikkatli bir şekilde tırnağıma pıtpıt bastırdım :) Pıtpıt da neyse artık siz anladınız :) İlk bastırdığınızda renkler tam olarak çıkmadığı için, geçişler sizin istediğiniz gibi olana kadar bu pıtpıt işini dikkatli bir şekilde tekrarlıyoruz :) 
Bu işlemleri yaptıktan sonra tırnağımız pütürlü bir hal alıyor. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi: 

Pıtpıt işlemi bittikten sonra top coat uyguluyoruz. Ben top coat olarak Essence Quick Dry kullandım.


Top coat kullandığım için sizin de gördüğünüz gibi tırnaktaki pürüzlü görüntü gidiyor ve geçişler daha kusursuz gözüküyor. Top coat işlemi de bittikten sonra tırnak kenarlarımızdaki ojeleri bir güzel temizliyoruz. 
Ve böylelikle modasının hiç geçmediğini düşündüğüm ombre tırnaklara sahip oluyoruz! :) 


Söylemeden geçmeyeyim sünger tekniğini uygulayacaksanız makyaj süngerini daha çok öneriyorum. Fotoğraflara dikkatli bakarsanız serçe parmağımda hafif bir potluk var. Aradaki farkı göstermek için özellikle serçe parmağıma bulaşık süngeriyle uygulama yaptım. Makyaj süngeriyle yapmış olduğum uygulamayı kesinlikle daha çok beğendim. 


Bu arada bu tonlardaki renklerin bana yazı çağrıştırdığından bahsetmiş miydim? :) 


Nasıl buldunuz ? Şimdi kimler ombre tırnak yapmaya başlıyor? :) 
OcecikleriminYeri instagram: @ocecikleriminyeriblogYou Might Also Like

23 yorum

 1. Ay ben çok merak ediyodum bunun nası yapıldığını, ellerine sağlık..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, senden de bekliyoruz o zaman ombre manikür yazısı :)

   Sil
 2. Ben bundan yapmıştım da pütür pütür olunca rahatsız olup silmiştim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Top coat sürünce hiçbir şeyciği kalmıyor :)

   Sil
 3. hahah geçenlerde aynııı renklerde ben de yapmıştım baak! http://ojeler.blogspot.com/2013/07/son-zamanlarda-ben.html

  ellerine sağlık geçişler çok temiz olmuş başarılı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi gördüm valla aynı tonlar :)) Yaz gelince bu renklere gidiyor demek elimiz :))

   Sil
 4. Renkler çok tatlı, renk uyumu çok güzel:) Şu süngerler bir benim için çalışmıyor gibi, ama bu yayının üzerine tekrar deneyeceğim:))
  Eline tırnağına sağlık Elifcim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim canıım :) İlk yaptığımda ben de pek memnun olmadım da işte her şey de olduğu gibi deneye deneye tam oturuyor, senden de bekliyorum o halde ombre manikür yazısı :)

   Sil
 5. :) bende bu tekniği çok seviyorum ama ben tek tek sürüp ojeleri uyguluyordum bu şekildede denicem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek tek sürmek hem daha uğraştırıcı olur hem de geçişleri başarısız olur gibi geliyor bana, bu şekilde de dene daha kolay gelecektir :)

   Sil
 6. Ne kadanda güzel :D ne kadanda hoş bişi bu ayyy .. elinize sağlık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah yorumun ufak bir sırıtma yarattı bende, teşekkür ederim :))

   Sil
  2. ne mutlu bana o zaman azda olsa gülümsedinizse :))

   Sil
 7. canım benm ne güzel yapmışsın ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
 8. ne kadar ilginç bir uygulama.ilk defa bloğunda görüyorum bu tekniği.renk geçişlerini çok beğendim,tırnağında gayet hoş durmuş uygulaman.becerebilsem bende denemek isterim:) bloğunu takibe aldım bende beklerim canım:)
  http://wishingbeauty.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, aslında yaygın bir teknik şaşırdım ilk defa görmenize :)

   Sil
 9. pembe tonlarını deneyeceğimm çok hoş olmuş :)sen ve ocelerin çok şirin :) takibe alıyorum hemen :) seni de beklerim yeni sayılırım buralarda ama artık zamanla öğreneceğimm http://bitteraskina.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pembe tonları hoş durabilir, teşekkürler :)

   Sil
 10. elifim çok güzel olmuş ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım teşekkür ederim, beğenmene sevindim :)

   Sil
 11. çok başarılı olmuş, blogunu da çok beğendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim beğenmene sevindim :)

   Sil